Obecně je oblast České Kanady oblíbená pro cyklo i pěší turistiku, v dosahu je množství přírodních i kulturních památek.

Pro sportovní aktivity, mimo již zmíněně cykloturistiky a turismu můžete využít např. kuželnu v Nové Bystřici nebo vyjížďky na koni v místní jízdárně U Velkého jezdce. V zimě pak uměle zasněžovanou sjezdovku vhodnou pro učení lyžařských základů u nejmenších, která se nachází v těsné blízkosti Nové Bystřice, 6 km od penzionu. V případě dostatečné sněhové pokrývky upravené běžkařské stopy v okolí Nové Bystřice, Landštejna. Po domluvě lze strojně upravit stopu v těsné blízkosti penzionu, což by bylo vhodné pro začínající běžkaře všeho věku 🙂

 

Dále  jsme pro Vás připravili několik zajímavých tipů na výlet z nepřeberného množství, které nabízí Česká Kanada,  Nová Bystřice, Slavonice, Jindřichův Hradec.

V regionu Česká Kanada je velmi oblíbená cykloturistika, na kole se od nás dostanete na spoustu zajímavých míst:

  • Slavonice – krásné renesanční městečko na pomezí tří historických zemí: Čech, Moravy a Rakouska, a taky tam mají bunkry…říkají tomu pevnostní areál Slavonice.

Do Slavonic se na kole dostanete několik různými cestami, jedna z nich vede přes známou zříceninu hradu Landštejn.

Když už u nás budete, určitě se můžete jet projet po rakouských cestách, nějaké informacemi pro turisty najde např. zde.

Hůrky mají svoji vlakovou stanice známé úzkokolejky, nacházející se na trase Jindřichův Hradec – Nová Bystřice. Vlak Vás u nás v penzionu rušit nebude, stanice se nachází 2 km od Hůrek. Vlaky nabízejí možnost převozu kol, lze si tedy cyklovýlet zpestřit svezením úzkokolejkou.

  • V Jindřichově Hradci Vás určitě zaujme nepřehlédnutelný hrad a zámek. Po prohlídce zámku můžete zajít načerpat síly do Bistra Střapatá Bohunka, které se nachází v blízkosti zámku na náměstí Míru v historickém Langrově domě.

Hůrky nejsou samostatná obec, spadají pod město Nová Bystřice, které je vzdáleno 5 km. Město pro Vás připravilo podrobný rozpis několika možných cyklovýletů, které najdete zde. Do Bystřice se dá samozřejmě dojít i pěšky nebo se svést úzkokolejkou. Nejen milovníci starých automobilů určitě navštíví Muzeum veteránů.

Procházet se pěšky a užívat si čerstvý vzduch České Kanady můžete i na jiná místa v okolí, např. na nejvyšší okolní vrch Vysoký kámen a cestou se můžete zastavit na nejmenší vlakové stanici, v Kaprouně, kde najdete ležícího, navždy spícího kamenného Járu Cimrmana. Velmi oblíbené je také putování po stopách lupiče Grasela, po značené Graselově stezce, která vede přímo Hůrkami. Na mnohá zajímavá místa Vás dovedou značené trasy, díky práci Klubu českých turistů. Procházet se po okolních lesech samozřejmě můžete i s houbařským košíkem.

Zdatnější cyklisté to určitě zvládnou i na kolech, někdo možná raději využije auto a dojede si na výlet např. do Telče, Dačic, Třeboně, na  zámek Červená Lhota.

 

 

 

 

Rezervace
+420 775 971 094